Ile zebrano pieniędzy na hospicjum po pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki przygotował córki do swojego pogrzebu. Co im powiedział?

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali w wyniku udaru mózgu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 maja w Krakowie. Artysta był znany z ogromnego poczucia humoru i dystansu do siebie oraz otaczającego go świata. Okazuje się, że muzyk w żartobliwy sposób przygotowywał rodzinę na swoje odejście. Co mówił?

Ostatnie pożegnanie

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali w wyniku udaru mózgu, który nastąpił po operacji wszczepienia by-passów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Bazylice Mariackiej w Krakowie w 30 maja. Ceremonia miała charakter rodzinny. Później odbyło się pożegnanie na Cmentarzu Rakowickim. W specjalnym oświadczeniu rodzina poprosiła, aby uczestnicy zamiast kwiatów i wiązanek, przekazali datki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział rodzina muzyka, przyjaciele oraz jego fani. Nie zabrakło również wielu znanych osób. Zbigniewa Wodeckiego pożegnali m.in. Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska z mężem, Alicja Majewska, Kinga Rusin, Artur Andrus, Olaf Lubaszenko, Rudi Schubert oraz Piotr Gąsowski.

Zbigniew Wodecki przygotował córki do swojego pogrzebu. Co im powiedział?

Zbigniew Wodecki znany był z ogromnego poczucia humoru. Miał dystans do siebie i otaczającego świata. W jednym z wywiadów żartował nawet ze swojej śmierci. Okazuje się, że „zwolnił” swoje córki, Joannę i Katarzynę, z obecności na pogrzebie.

„Zwolniłem je z obecności na moim pogrzebie, żeby nie miały dyskomfortu” – mówił Zbigniew Wodecki w wywiadzie dla magazynu „Gala”.  którego udzielił wraz z córkami Joanną oraz Katarzyną.

Prośba rodziny

Rodzinie zależy, aby uszanowano czas trwania żałoby. Najbliżsi poprosili, żeby nie  organizować bez ich zgody i wiedzy żadnych wydarzeń artystycznych, w których byłaby wykorzystana twórczość, nazwisko oraz wizerunek muzyka.   

„Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby” – czytamy w specjalnym oświadczeniu.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.wodecki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

224 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Aleksandra Sadowska po badaniach! Czy ma szansę uratować drugie oko?
Dziewczyna po wytatuowaniu oczu traci wzrok. Jak sytuację komentuje raper Popek?

Jedna z fanek rapera Popka, 22-letnia Aleksandra Sadowska, wytatuowała gałki oczne na czarno. Teraz jest...