Top 5 ćwiczeń na boczki

Brzuch i tzw. boczki to części ciała, które odzwierciedlają wszelkie nasze uchybienia w tygodniowym grafiku diety i ćwiczeń. Są to miejsca, w których większość kobiet z łatwością nabiera niechcianych krągłości. Pozbycie się ich nie należy do najłatwiejszych, natomiast nie jest niemożliwe. Przedstawiamy zatem 5, naszym zdaniem, najbardziej skutecznych ćwiczeń na boczki. 

Źródło: cleancuisineandmore.com

Hula-hop

Hula-hop, to o dziwo jeden z najbardziej skutecznych i przyjemnych sposobów na spalanie tłuszczu w okolicach bioder. Już 15 minut dziennie przez kilka tygodni wystarczy, aby osiągnąć zauważalne efekty. Do ćwiczeń nie używamy jednak hula-hop, które znamy z dzieciństwa. Należy postawić na cięższe koło (1,5-2 kg) z masującymi wypustkami. W celu uniknięcia siniaków intensywność ćwiczeń należy zwiększać powoli. Warto zacząć od 5 minut dziennie.

Skośne brzuszki

Niektórzy ćwiczenie to nazywają również rowerkiem. Pozycją wyjściową do jego wykonania jest leżenie na plecach ze zgiętymi rękoma założonymi za głową. Nogi powinny być uniesione lekko nad ziemią. Zginamy jedną nogę w kolanie i przyciągamy do niej przeciwległy bark. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie na obie strony. Przy jego wykonywaniu należy pamiętać o napinaniu mięśni brzucha. Zalecana liczba powtórzeń to  przynajmniej 10-15 na każdą ze stron.

Wahadełko

Ćwiczenie to również wykonujemy w pozycji leżącej. Nogi zginamy w kolanach i przyciągamy delikatnie do klaki piersiowej. Dla utrzymania równowagi ręce rozkładamy szeroko. Następnie przenosimy nogi na jedną stronę, zatrzymując je 10-15 cm nad ziemią. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie w seriach po 10-20 powtórzeń.

Skłony z hantlami

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujemy hantli o wadze 1-2 kg (zamiennie możemy użyć  np. butelek wody). Stajemy w rozkroku tak, aby nasze stopy znajdowały się na szerokości barek. Lekko ugięte w łokciach ręce trzymamy szeroko. Następnie wykonujemy skłon prawej ręki wzdłuż prawej nogi. Skłony należy robić powoli i dokładnie w seriach na każdą ze stron po ok. 10-15 powtórzeń.

Przenoszenie piłki

Ostatnim ćwiczeniem jest przenoszenie piłki lub hantli. Pozycją wyjściową do jego wykonania jest siedzenie z lekko odchylonymi plecami i uniesionymi nogami. Następnie  rękoma przenosimy piłkę z jednej strony na drugą. Ćwiczenie powinniśmy wykonywać przez ok. 1 minutę.

Hanna Gajewska


ZOSTAW ODPOWIEDŹ