Ten Typ Mes

Dubla nie było! Ten Typ Mes z pierwszym w Polsce klipem live 360

Nie ma możliwości, żeby była lipa, zaśpiewał Ten Typ Mes podczas niezwykłego koncertu w warszawskim Instytucie Chemii Przemysłowej – i ewidentnie nie było. Pierwszy w Polsce transmitowany na żywo klip 360° oraz towarzyszący mu koncert dotarł przez media społecznościowe do prawie 1,5 mln odbiorców! A już we środę wieczorem na Youtubie odbyła się oficjalna premiera teledysku do nowego utworu Mesa, „Tymczasem (Poczuć się dobrze)”.

Kilka dni prób, ponad 80 statystów i aktorów, kilkanaście różnych lokacji w jednej scenografii, a na koniec… – To było takie przeżycie, że kompletnie nie pamiętam tych czterech minut – opowiadał na gorąco Ten Typ Mes po zejściu ze sceny. Przedsięwzięcie faktycznie było szalone: kręcony jednym ujęciem kamery 360°, bez dubli i cięć, czterominutowy klip na żywo transmitowany w Internecie. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. W nowym kawałku, „Tymczasem (Poczuć się dobrze)”, Mes wraca do początków kariery i współzałożonej przez siebie wytwórni Alkopoligamia – a w klipie pojawiają się osoby i wydarzenia, o których nawija. Nie zabrakło nawet wbitej w ścianę połówki starej Skody Favorit (fury w ekipie: skoda, honda, matiz – rapuje Mes o spotkaniu z Witkiem Michalakiem i Łukaszem Stasiakiem) i białego misia z klipu „LOVEYOURLIFE”. – To było jak kilka spektakli teatralnych jednocześnie – opowiada Mes o fabule klipu. – To ewidentnie najbardziej skomplikowany teledysk, jaki zrobiłem.

Prosto z planu klipu Mes wyszedł na scenę w industrialnym otoczeniu Instytutu Chemii Przemysłowej. Koncert – także transmitowany na żywo kamerą 360°, krążącą od widowni do sceny – zaczął się równie wspominkowym Czy ty to ty? z ostatniej płyty, a potem energia stopniowo rosła, aby wybuchnąć przy podkręconej jeszcze wersji tanecznego sztosu „LOVEYOURLIFE”. Oglądający koncert przez internet mogli w jego trakcie wpływać na setlistę, wybierając spośród proponowanych kawałków.

Niemal 500 szczęśliwców, którzy wygrali wejściówki oglądało koncert na miejscu, ale całość, łącznie z przełomowym klipem, transmitowana była w 360° na fanpage’u piwa EB, które było sponsorem całego wydarzenia. Streaming w ciągu godziny trafił do niemal półtora miliona odbiorców, zbierając prawie 260 tysięcy obejrzeń. Teraz teledysk na kanale YouTube Alkopoligamii https://youtu.be/9P13TKlDNJo, mogą oglądać także ci, którzy przeoczyli transmisję na żywo.

Zdjęcia: TYMCZASEM_fot_m_murawski_LIVE_SM70477

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

335 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Uczestniczka Eurowizji skopiowała hit Margaret
Uczestniczka Eurowizji skopiowała hit Margaret? Jest komentarz Polki!

Fani Margaret odkryli, że uczestniczka Eurowizji, która reprezentuje San Marino, nagrała bardzo podobną piosenkę do...