Monika Pyrek jest w ciąży

Monika Pyrek jest w ciąży! Czy choroba nie pokrzyżuje jej macierzyńskich planów?

Monika Pyrek jest w ciąży! Lekkoatletka spodziewa się drugiego dziecka. Gwiazda z mocno zaokrąglonym brzuszkiem pojawiła się w jednej ze szkół podstawowych, w której gościnnie poprowadziła zajęcia wychowania fizycznego w ramach akcji „Alternatywne lekcje WF-u”.

Monika Pyrek jest w ciąży!

Monika Pyrek spodziewa się drugiego dziecka! Radosną nowinę potwierdził mąż sportsmenki.

– Tak, to prawda. Mimo zaawansowanej ciąży Monika prowadzi cały czas projekt Fundacji Moniki Pyrek “Alternatywne lekcje WF” – potwierdził mąż lekkoatletki, Norbert Rokita, w rozmowie z portalem plotek.pl.

Gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego dla mamy oraz jej rozwijającego się maleństwa! 🙂

#day2 Alternatywne Lekcje WF w Szczecinie! #emocje #sport #wf #wyzwanie #fun #challenge 💪🏽💪🏽💪🏽A.Świderska Fotografia

Opublikowany przez Fundacja Moniki Pyrek na 10 października 2017

Hashimoto w natarciu

Monika Pyrek nadal jest aktywna zawodowo. Oprócz tego lekkoatletka propaguje wiedzę na temat swojej choroby Hashimoto, o której dowiedziała się w 2003 roku. Lekarz zdiagnozował u niej powiększoną tarczycę. Gwiazda przez wiele lat miała ziemistą skórę oraz opuchliznę. Nie wiedziała, że te objawy świadczą o chorobie.

„O Hashimoto dowiedziałam się w 2003 roku, czyli w połowie mojej kariery sportowej. Podczas badania lekarz stwierdził u mnie powiększoną tarczycę, trafiłam do szpitala i postawiono diagnozę. Endokrynolog, do którego trafiłam od razu zobaczył u mnie książkowe objawy choroby, szarą ziemistą skórę i opuchliznę. Ja przez wiele lat nie kojarzyłam objawów, które towarzyszyły mi na co dzień z Hashimoto, bo takie też były czasy, że niewiele mówiło się o tej chorobie. Oczywiście przyjmowałam leki, kontrolowałam poziom hormonów we krwi i godziłam się z pewnymi objawami, tłumacząc je sobie na różne sposoby” – wyznaje Monika Pyrek w rozmowie z portalem byczdrowym.info

Hashimoto a gorszy humor

Osoby z chorobą Hashimoto często mają wahania nastroju. Lekkoatletka przyznaje, że często towarzyszył jej gorszy humor, smutek czy przygnębienie. Obecnie też miewa gorsze dni. Sportsmenka przekonuje, że warto porozmawiać o chorobie z bliskimi i wytłumaczyć im, jak funkcjonują osoby z Hashimoto.

„Wahania nastroju towarzyszyły mi od zawsze. Ludzie często pytali mnie, dlaczego jestem smutna, przygnębiona, dlaczego nie potrafię okazywać radości. Dziś także mam lepsze i gorsze dni, czasem szybko się denerwuję, innym razem nie mam na nic ochoty. Myślę, że większość osób chorujących na Hashimoto ma takie objawy, niestety trzeba nauczyć się z nimi żyć. Warto także porozmawiać o swojej chorobie z najbliższymi, powiedzieć im o tym, że Hashimoto to nie tylko branie tabletek i robienie wyników co kilka miesięcy, ale także szereg objawów, których często nie widać gołym okiem, a choremu jest bardzo ciężko je opanować” – tłumaczy Monika Pyrek.

Kochane #Hashimotki i Hashimotowcy! Od kilku dni wieczorami czytam sobie tę oto książkę! Warto do niej zajrzeć, bo…

Opublikowany przez Monika Pyrek na 19 września 2017

———————————————————————————

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Monika Pyrek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

936 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Zwycięzca Eurowizji miał przeszczep serca! Jak się czuje Salvador Sobral?
Zwycięzca Eurowizji miał przeszczep serca! Jak się czuje Salvador Sobral?

Salvador Sobral, zwycięzca konkursu Eurowizji, miał przeszczep serca. Portugalski artysta jest już po zabiegu. Jak...