Kuba Błaszczykowski o Robercie Lewandowskim

Kuba Błaszczykowski o Robercie Lewandowskim! Kiedyś nie pałali do siebie sympatią, a teraz?

Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski znają się od wielu lat. Początkowo piłkarze mieli bardzo dobre relacje, ale potem pojawiły się między nimi konflikty. Jak jest teraz? Szczera wypowiedź zawodnika VfL Wolfsburg!

Kuba Błaszczykowski o Robercie Lewandowskim! Kiedyś nie pałali do siebie sympatią, a teraz?

Piłkarze znają się od lat. Najpierw w klubie Borussia Dortmund pojawił się Kuba, a potem Robert. Na początku Błaszczykowski pomagał swojemu młodszemu koledze odnaleźć się w nowej sytuacji, ale potem ich drogi się rozeszły. Dochodziło między nimi do spięć, także w kadrze. Kuba w latach 2010–2014 był kapitanem polskiej reprezentacji, ale potem rolę tę przejął właśnie Robert.

Kuba Błaszczykowski był gościem „Faktów po Faktach”, w którym opowiedział o trenerze Adamie Nawałce, a także o innych piłkarzach. Jaką ma teraz opinię o Robercie?

„Trener ma zawsze ma największy autorytet wśród zawodników, ale myślę, że tworzymy zgraną drużynę i każdy wie, że reprezentacja to jest spełnienie naszych marzeń. W ostatnim czasie Robert Lewandowski pokazuje, że jest mocnym zawodnikiem. Pokazuje co trzy dni, że osiągnął światowy poziom i jest bardzo dobrym piłkarzem. Jest też Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Łukasz Fabiański. Każdy z nich ma coś do powiedzenia w szatni – wyznał Kuba Błaszczykowski.

Plan awaryjny

Anita Werner zapytała, co by się stało, gdyby Robert nie mógł grać na mundialu z powodu kontuzji? Czy jest plan B?

„Znając trenera Nawałkę, na pewno tak. Na razie nie musimy o tym myśleć i myślę, że tak zostanie. Nie możemy zabierać innym zawodnikom ich umiejętności. Trochę nieszczęście tych innych, że Robert jest tak dobry, że nie mają szansy pokazać się. W ostatnich latach jest to nasz najlepszy zawodnik” – tłumaczył piłkarz.

Z marzeń się nie rezygnuje

A jak piłkarz widzi swoją dalszą karierę?

„Zdaję sobie sprawę, że mam już swoje lata, ale sam świadomie z niej nie zrezygnuję. Z marzeń się nie rezygnuje” –  szczerze powiedział Kuba.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Kuba Błaszczykowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

878 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Ile Robert Lewandowski zapłacił za koloryzację włosów
Ile Robert Lewandowski zapłacił za koloryzację włosów? Wiemy, gdzie poszedł do fryzjera!

Takiej zmiany nikt się nie spodziewał! Robert Lewandowski przefarbował włosy na siwy blond! Ile piłkarz...