Kościół

Kościół to autorytet? Nie dla młodych!

Duża populacja ludzi, zwłaszcza starszego pokolenia wciąż chce trwać w stereotypach, które zostały im przekazane, które mogły obserwować w swoich młodzieńczych latach. Uważa je za prawidłowe i właściwe, cały czas doszukuje się w nich moralności. Nie zauważa tego jak świat szybko idzie naprzód, jak szybko zmienia się z każdą kolejną minutą, tak samo jak czyjeś przekonania i opinie innych ludzi. Trudno też jest winić kogoś za poglądy i idee, w które wierzy. Tylko co może być tego wyznacznikiem?

Starsi ludzie zbyt naiwnie ufają temu co powie Kościół i jakie tym razem wyznaczy cele i wartości, które będą według nich słuszne. Od czasu kiedy ludzie zrozumieli, że mogą głośno wyrażać swoje poglądy i przemyślenia a także buntować się, jeżeli uznają, że w danym momencie jest to odpowiednie to nawiązał się konflikt między kościołem a młodymi ludźmi. Młode pokolenie akceptuje to, że ma prawo do samodzielnego myślenia, do szukania innych sposobów na życie, które nikomu nie muszą podobać się, co nie było i nie jest negatywnym przejawem . Żyjąc w jednym społeczeństwie odczuwa się istnienie dwóch różnych planet, które w żaden sposób nie mogą znaleźć wspólnej nici porozumienia. Wolność od wieków została ograniczana młodemu pokoleniu i tak też jest do dziś. Nie zmieni się to, że przez strach jaki odczuwa Kościół, ponieważ boi się do jakich wniosków mogłaby dojść młodzież, a później jakie miałoby to wszystko konsekwencje.

Zakładając, że wszystko co jest dostępne na świecie było stworzone z myślą o ludziach, to ponad tysiące razy dziennie można usłyszeć, że mamy prawo i powinniśmy korzystać z wolności, która w dzisiejszych czasach jest tylko mitem. Kościół i często starsze pokolenie chce decydować za nas o naszym losie, o naszych wyborach i decyzjach. Krytykuje się nas tak często, że prawie zawsze. Według ich hierarchii wartości, to cele jakie sobie zakładają , to brak równości, ale ludzie są różni. Chcą winić ich za to co czują, co myślą i jacy są. To wszystko można zaobserwować jak przejawia się i na co wpływa ich wyższość, że ponad setki tysięcy kobiet na całym świecie zostaje wyśmiana za to, że prosi, aby prawa zostały im zwrócone a potępieni są ci, którzy pokazują swoją inność.

Wolność, o której tak często słyszymy jest dla nas nieosiągalna, osiągalna jest tylko kiedy nie protestujemy a zgadzamy się z ich wolą. Młodzi ludzie nadal żyją bez prawa głosu i chcą to za wszelką cenne zmienić, aby w końcu mieć wpływ na swoje życie. Przez ostatnie kilka lat młode pokolenie zrozumiało, aby przerwać ten terror to trzeba głośno mówić o tym co nie podoba się, nawet jeśli będzie to wzbudzać wiele nieprzychylnych komentarzy, przez co w społeczeństwie narodzi się chaos. Kościół wciąż pozostaje wierny swoim przekonaniom, że nie ma potrzeby obawiać się tego, co tak naprawdę sądzą o ich postępowaniu młodzi ludzie, bo pięćdziesiąt lat temu też tak samo było. Ale za te pięćdziesiąt lat świat może zacząć podążać innym kierunku.

Autor: Agata Duma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1131 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Krzysztof Gojdź chce sprowadzić uchodźców do Polski. Kto to będzie?
Krzysztof Gojdź chce sprowadzić uchodźców do Polski. Kto to będzie?

20 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji doktor Krzysztof Gojdź zdradził na Facebooku,...