Kajaki – prosty sposób na aktywny weekend!

W czerwcu coraz cieplej, a ty nie masz pomysłu na fajny weekend? Idź w klasykę – spływ kajakowy to zawsze świetny sposób na wolny czas. 

Kajakarstwo ciężko byłoby nazwać nowym sportem. W ostatnich latach rośnie jednak zainteresowanie rekreacyjnym uprawianiem tego typu aktywności. Jak się do niej przygotować?

Zacznijmy od początku – by pływać rekreacyjnie kajakiem wcale nie musisz być atletą, ani też nawet umieć pływać. Z pewnością w twojej okolicy jest rzeka na której są organizowane spływy. Można skorzystać ze stron internetowych poświęconych kajakarstwu lub po prostu szukać w google. Ja udałem się na mazowiecką rzekę Świder.

Koszt? 40 zł , w tym zawiezienie na miejsce, odbiór samochodem, możliwość korzystania z kącika grillowego i rzecz jasna kajak – dwuosobowy. Sterowanie nim nie sprawia trudności nawet amatorowi, a możliwość obcowania z przyrodą od strony wody bezcenna. Ponieważ Świder, jak wiele innych rzek wykorzystywanych do spływów, jest w dużej mierze objęty ochroną rezerwatową często trzeba się przedzierać przez gąszcz powalonych gałęzi i pni.

spływ kajakowy

Ma to i swoje pozytywne strony – spływ nie polega tylko na kierowaniu kajaka na nurt, lecz trzeba sporo nalawirować się by przepłynąć bezpiecznie. Dzięki temu nie ma ani minuty nudy – nie jest to rower, gdzie możemy się zatrzymać w każdym momencie, pieszy spacer, gdzie jesteśmy ograniczeni ciężarem prowiantu i dystansem – wciąż trzeba zmagać się z siłami natury. I obcować z nią – polskie rzeki są bowiem zazwyczaj pięknie położone i to właśnie kontakt z przyrodą jest w amatorskim kajakarstwie najpiękniejszy. I każdy może poczuć się trochę mniej szczurem lądowym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

405 More posts in Sport category
Recommended for you
Co Robert Lewandowski robi na tym filmiku
Co Robert Lewandowski robi na tym filmiku? Polacy będą to wiedzieć!

Bayern Monachium sprawił świąteczną niespodziankę fanom! Klub namówił swoich piłkarzy do zabawy przed kamerą. Wśród...