źródło: Facebook/Milion Kobiet

Jak nie oszaleć z pedantką

Kiedy w naszym otoczeniu pojawi się ktoś, kto desperacko myśli tylko o tym co trzeba jeszcze posprzątać, wyczyścić i umyć, to trudno jest nie zareagować. I tu pojawia się pytanie jak żyć z pedantką, która chce odpowiednio do swoich oczekiwać uporządkować całe nasze życie.

W naszym najbliższym otoczeniu coraz częściej można zaobserwować takie symptomy, które niepokoją nas i potrafią utrudnić nam codzienność. Trudno jest poskromić nerwy i zachować zdrowy rozsądek kiedy cały czas za swoimi placami słyszymy, że wokół nas panuje przeraźliwy bałagan. Drażni nas to kiedy widzimy, że wszystko musi stać na swoim miejscu i chcemy stać się na tyle odważni, próbując walczyć z czyjąś paranojom i obsesją, a wszystko to przez troskę o idealny porządek i przesadzoną czystość. Nie możemy na siłę kogoś zmienić tym bardziej, jeżeli ktoś nie potrafi dostrzec w swoim zachowaniu wad.

Przede wszystkim nie można we wszystkim ulegać takiej osobie, nawet jeśli rozwiązywanie tego problemu będzie prowadzić do rozładowania emocji i w efekcie do awantur. Trzeba nauczyć się ignorować różne dziwactwa, które nas mocno irytują można też spróbować odwrócić jej uwagę i zainteresować ją zupełnie inną formą aktywności. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest traktowanie tego z dużą dawką humoru i warto też zastanowić się na porada u specjalisty, który doradzi w jak najlepszy sposób rozmawiać o tym problemie. Najlepiej byłoby unikać rozmów o sprzątaniu a jeśli już taka pojawi się to zmienić temat.

Do wszystkiego zachowywać dystans. Za każdym razem gdy widzimy jak ta osoba zaczyna przesadnie sprzątać, to wyjść w tym momencie z domu, aby uniknąć niepotrzebnych stresów. Należy także zachować ostrożność, aby wiedzieć w którym momencie można pozwolić i zaakceptować nadmierne obowiązki i zastanowić się czy jest sens, aby teraz przeprowadzać w domu tego typu porządki. Słuchając w swoim otoczeniu różnych opowieści , to można zauważyć jak ciężkim wyzwaniem może być życie, z kimś kogo określamy pedantem. Dla tej grupy osób liczy się tylko zapełnienie wolnego czasu sobie i swoim bliskim, dzień zaczyna się zwykle od narzekań, poprzez codzienne zmęczenie pracą. Wiadomo, że z żaden z pedantów nie zechce przyznać się do swojego problemu i żaden go też nie zauważy, ale powinno się ten niepokojący objaw uświadamiać.

autor: Agata Duma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1131 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Krzysztof Gojdź chce sprowadzić uchodźców do Polski. Kto to będzie?
Krzysztof Gojdź chce sprowadzić uchodźców do Polski. Kto to będzie?

20 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji doktor Krzysztof Gojdź zdradził na Facebooku,...