ebooki J.K.Rowling

Trzy nowe ebooki J.K.Rowling osadzone w uniwersum Harrego Pottera.

J.K. Rowling zarzekała się, że historia czarodzieja z blizną na czole, czyli tytułowego Harrego Potter została zakończona, jednak okazuje się, że marzenia wiernych fanów serii zostaną spełnione.

harry-potter-castle-hogwarts-wall

Świat Harrego Pottera jest niezwykle bogaty i aż prosi się o liczne kontynuacje. Autorka zapowiedziała, że zostaną wydane trzy krótkie ebooki osadzone w świecie czarów, jednak Harry nie będzie ich główną postacią. Zadebiutują one już w tym roku i będą zbiorem opowieści poszerzających świat magii. 

Pierwsza książka – „Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide” („Hogwart: Niekompletny i nierzetelny przewodnik”) – ma oprowadzić czytelnika po tajemniczych zakamarkach słynnej szkoły. Każdy dociekliwy fan czarodziejskiej serii będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego o duchach zamieszkujących zamek Hogwart, a także odkryć, co się dzieje, gdy Tiara Przydziału nie może się zdecydować, do którego z czterech szkolnych „domów” przydzielić nowego ucznia.

Kolejna z nowych pozycji to „Short Stories from Hogwarts of Power, Political and Pesky Poltergeists” („Hogwardzkie opowiadania o władzy, politycznym oraz upierdliwym duchu”). W tym tomie ujawnione mają zostać „mroczne korzenie czarodziejskiego świata”, dowiemy się też, jakie problemy dręczyły Ministerstwo Magii oraz jakich okropieństw doświadczali więźniowie Azkabanu. Dodatkowo J.K. Rowling dołożyła nowe opowiadanie o profesorze Horacym Slughornie, nauczycielu eliksirów i założycielu „Klubu Ślimaka”, który zrzeszał jego faworytów.

Ostatnią książką będą „Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies” („Hogwardzkie opowiadania o heroizmie, niedoli oraz niebezpiecznych zainteresowaniach”), którym to zbiorem Rowling ma oddać hołd niezwykłym pracownikom Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Dzięki tej części będzie można dowiedzieć się więcej o Silvanusie Kettleburnie, profesorze opieki nad magicznymi stworzeniami (który jako nauczyciel był zawieszany sześćdziesiąt dwa razy). Autorka rzuci też światło na historię profesor Minervy McGonagall i jej udział w drugiej wojnie czarodziejów.

Ebooki będą dostępne na Pottermore oraz na Amazonie w cenie 2,99 dolara za sztukę, a objętość każdego z nich to mniej niż 100 stron. Niestety jednak nie będą dostępne w polskim tłumaczeniu – przynajmniej nie od razu – a wyłącznie w takich językach jak np. angielski, niemiecki czy francuski.

_______________________
Zapraszamy również do polubienia naszego 
profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

112 More posts in Książki category
Recommended for you
Powstała pierwsza biografia Anny Przybylskiej! Kiedy premiera?
Powstała pierwsza biografia Anny Przybylskiej! Kiedy premiera?

We wrześniu tego roku ukaże się pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej. Jej autorami...