Piotr Pustelnik nie związałby się jedną liną z Tomaszem Mackiewiczem

Elisabeth Revol o Tomaszu Mackiewiczu!  Zobacz jej poruszający wpis na Facebooku

Elisabeth Revol udzieliła kilku wywiadów związanych z wyprawą na Nanga Parbat oraz jej współtowarzyszem Tomaszem Mackiewiczem. Teraz himalaistka dodała poruszający wpis na Facebooka. Co napisała o polskim himalaiście?

Wiele im zawdzięczam

Elisabeth Revol dodała na Facebooka pierwszy wpis od czasu tragedii na Nanga Parbat. Francuzka doskonale zdaje sobie sprawę, ile zawdzięcza polskim alpinistom, którzy sprowadzili ją ze szczytu.

„Wiem, ile zawdzięczam czterem polskim alpinistom, którzy zrezygnowali z wyprawy na K2, by mnie ratować. Warto tu powiedzieć o solidarności, która często uważana jest za coś, co nie istnieje. Dziękuję – Denis Urubko, Adam Bielecki, Piotr Tomala, Jaroslaw Botor. Dziękuję też polskiemu rządowi, który nie zawahał się sfinansować akcję ratunkową” – napisała Elisabeth Revol.

Elisabeth Revol o Tomaszu Mackiewiczu!  Zobacz jej poruszający wpis na Facebooku

Himalaistka dziękuje również Tomkowi za to, że tak bardzo kochał góry. Zawsze był podekscytowany, gdy mówił o kolejnej próbie zdobycia Nanga Parbat. Chciałaby, aby to on opowiedział o tej wyprawie, ale sprawy potoczyły się inaczej.

“Chciałabym podziękować Tomkowi za fascynację, jaką darzył góry. Może to być trudne do zrozumienia dla osób niewtajemniczonych, ale on był zawsze niezwykle podekscytowany na myśl o kolejnej próbie zdobycia tego szczytu. Chciałabym, żeby sam Tomek opowiedział o tej wyprawie, ale wszystko potoczyło się inaczej. Jedno jest pewne: pasja Tomka była niezwykła” – napisała Revol na Facebooku.

Nanga-Parbat hiver 2018 .Commencée par Mesner , cette voie devait être l’aboutissement de nos préparations autant…

Opublikowany przez Elisabeth Revol na 12 lutego 2018

Jeszcze o tym powiem

Himalaistka dziękuje również tym, którzy pomagali jej w trudnych chwilach. Takie wparcie jest nieocenione. Francuzka napisała, że gdy ustanie burza medialna, to jeszcze odniesie się do sprawy. 

“Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie, wysyłając wiadomości (e-mail, facebook..) nie macie pojęcia, jak to jest dla mnie ważne i niezbędne. Nie mam słów, by powiedzieć coś więcej niż dziękuję, chciałabym okazać wam moje uznanie, kiedy burza medialna się skończy, w spokoju znajdę lepsze słowa. Dziękuję prasie, która nie chciała wywoływać skandalu. Dziękuję za to, że chciała wrócić do faktów, jakie były… Dla Tomasz i jego dzieci, z szacunkiem” – kończy Elisabeth Revol.

——————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Elisabeth Revol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1120 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Ania Wyszkoni o życiu po chorobie
Ania Wyszkoni o życiu po chorobie: Po pół roku pojawiły się chwile zwątpienia

U Ani Wyszkoni w 2016 roku zdiagnozowano nowotwór tarczycy. Artystka poddała się operacji. Na szczęście...