Domowa mikrodermabrazja

ID-10089447Mikrodermabrazja jest zabiegiem wykonywanym w profesjonalnym salonie kosmetycznym, polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka w celu regeneracji i dogłębnego oczyszczenia. Działa odmładzająco na skórę, wygładza ją i dodatkowo spłyca niewielkie zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, oczyszcza pory i zmiękcza. Jakimi sposobami możemy we własnym zaciszu zafundować sobie salonową pielęgnację i regenerację skóry? 

Mikrodermabrazja za pomocą sprzętu

Możemy zakupić na własną rękę amatorski sprzęt do przeprowadzania mikrodermabrazji w domu. Nie jest on tak kosztowny jak seria zabiegów na jakie trzeba się zdecydować, by osiągnąć określone rezultaty. Takie urządzenie ma regulowaną moc, dzięki czemu możemy stopniować intensywność wykonywania peelingu z czasem wprowadzając coraz mocniejszy program. Zaletą takiego sprzętu jest jego cena oraz stosunkowo nieograniczona powtarzalność zabiegów. Przed użyciem trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, a podczas przeprowadzania zabiegów zachować zdrowy rozsądek. Jeśli nasza skóra jest stosunkowo młoda i nie mamy wystarczających funduszy na drogie zabiegi w profesjonalnych salonach, jest to kusząca alternatywa. Nie spodziewajmy się jednak tak spektakularnych rezultatów, jakie osiąga się przy pomocy sprzętu o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mikrodermabrazja z produktów naturalnychtwarz-pod-ochrona

Zakupienie aparatu może również przekraczać nasze możliwości finansowe. Dlatego warto rozważyć zakup kilku produktów, które dzięki własnemu wkładowi mogą zaprocentować równie dobrze. Jeśli zabieg chcemy wykonywać na własną rękę w domu, musimy zaopatrzyć się w niezbędne w tym celu produkty. Warto zacząć od korundu, czyli kryształków tlenku glinu, który dzięki swoim właściwościom peelingującym dogłębnie oczyści i przygotuje skórę na przyjęcie kremu nawilżającego. Mieszamy go z wodą lub olejkiem arganowym, równomiernie rozprowadzamy na twarzy i pocieramy aż do zadowalającego nas efektu. Możemy również zaopatrzyć się w sodę oczyszczoną, dowolny olej, owoc lub jogurt naturalny. Sodę mieszamy w zależności od tego jakie składniki przypadną nam do gustu, może to być śliwka, banan czy avocado. Jeśli do owoców dodamy odrobinę jogurtu lub kefiru efekt jaki uzyskamy będzie łagodniejszy, a skóra bardziej nawilżona. Pamiętajmy by owoc dobrze rozetrzeć, maseczkę trzymać na twarzy około 10 minut, delikatnie wmasować ją w skórę i zmyć ciepłą wodą.  

Zabieg nie dla każdego

Tak samo jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego istnieją określone przeciwwskazania dla stosowania tego typu zabiegów. Przede wszystkim otwarte zmiany zapalne na skórze i niezagojone rany. Skóra silnie unaczyniona lub wrażliwa również nie powinna być poddawana tak silnemu zabiegowi jakim jest mikrodermabrazja. Ze względu na podrażnienie jakie może wywoływać. Warto jednak zaryzykować, a jeśli zadowolą nas efekty, w przyszłości może zafundujemy naszej skórze profesjonalną mikrodermabrazję!

Katarzyna Skrabacz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ