Herbaciane drinki

5 wróżb andrzejkowych dla dorosłych – nie znasz ich!

Andrzejki są tylko dla dzieci? Ależ skąd! Jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku to czas dobrej zabawy dla dorosłych i pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Przedstawiamy 5 oryginalnych wróżb, które warto wypróbować.

Jeszcze w czasach naszych babć wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie. Podczas dnia poprzedzającego wyjątkowy wieczór dziewczyny pościły, a przed snem jadły nawet słonego śledzia. Wszystko po to, by poznać imię przyszłego ukochanego. Dzisiaj imieniny św. Andrzeja to przede wszystkim okazja do spotkań z przyjaciółkami, wspólnych rozmów oraz pomysł na oderwanie się od szarych, jesiennych dni. 

1. Tajemnica słomek

Słomki, zazwyczaj używane do picia zimnych napojów, potnij na kilka małych części. Do każdej z nich przymocuj karteczki z męskimi imionami. Uwaga: powinnaś znać posiadacza każdego z nich! Do jednej ze słomek przyczep swoje imię. Wszystkie słomki wrzuć do garnka i zamieszaj. Karteczka, do której najbardziej zbliżyła się słomka z damskim imieniem, skrywa imię potencjalnego przyjaciela.  

2. Wróżenie z soli

Rozsypana w kuchni sól przynosi pecha? Nie 29 listopada! Zawartość kuchennej solniczki wysypujemy na stół. Następnie interpretujemy kształt, jaki pojawił się na stole. Odczytujemy go na wzór lanego wosku. Rozsypana w Andrzejki sól może symbolizować miłość, nowy samochód czy znaczny przypływ gotówki.

3. Przepowiednie z kart

Z całej talii wybierz karty od 9 do asów. Potasuj, a następnie rozłóż przed sobą, przykrywając figurę. Sięgając od lewej, wybierz 13 kart. Odwróć karty i policz, których kart danego koloru jest najwięcej. Przewaga czerwonego oznacza zbliżającą się miłość, czarnego – samotność.

4. Karteczki z marzeniami

Do wykonania wróżby będzie potrzebnych 10 niewielkich rozmiarów karteczek. Na 5 zapisujemy swoje marzenie, 5 pozostałych pozostawiamy pustych. Każdą kartkę składamy w małą kostkę i wkładamy do balona, który następnie wypełniamy powietrzem. Pięciu gości prosimy o wybranie dowolnego balonika i przekłucie go. Tym samym znajomi przepowiadają najbliższe 5 lat, spośród których 1 odkryta kartka w balonie to marzenie, które spełni się w danym roku. Pusta kartka to tajemnica.

5. Przepowiednia z liścia

Wykonanie tej wróżby najlepiej rozpocząć przed imieninami św. Andrzeja, kończąc ją właśnie w ten magiczny wieczór. Czerwony, w kolorze miłości, liść przechowujemy wśród osobistych rzeczy. Odszukujemy go 29 listopada i sprawdzamy, w jakim jest stanie. Jeśli usycha w wolnym tempie – miłość przetrwa długo, jeśli szybko – w takim samym tempie zakończy się obecne uczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

696 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Aleksandra Sadowska po badaniach! Czy ma szansę uratować drugie oko?
Aleksandra Sadowska po badaniach! Czy ma szansę uratować drugie oko?

Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne na czarno. Niestety 22-latka zaczęła tracić wzrok. W prawym oku...